DaddyLiveHD - Live Sports Streaming Free

DaddyLiveHD - Live Sports Streaming Free - DaddyLiveHD.sx - DLHD
mail@pastecode.io avatar
unknown
plain_text
a month ago
15 kB
2
Indexable
Never
Thursday 01st February 2024 - Schedule Time UK GMT+1

Soccer

18:25 Ethiopia - Premier League : Wolayta Dicha vs Hambericho Durame				SuperSport Football (CH-56)
18:30 U16 Friendly Games : Portugal vs. Netherlands 								Canal 11 Portugal HD (CH-540)
18:30 Club Friendly : Shanghai Shenhua vs Al Duhail									Match Premier Russia (CH-573) | Match TV Russia (CH-127)
20:30 Club Friendly : Crvena Zvezda vs Botev Vratsa									Arena 1 Premium Serbia (CH-134) 
20:30 Ethiopia - Premier League : Ethiopia Nigd Bank vs Kedus Giorgis				SuperSport Football (CH-56)
20:35 Saudi Arabia Division 1 : Hajer vs Al Arabi 									Riyadiya TV 1 (CH-2)
21:30 U16 Friendly Games : Germany vs. Brazil 										Canal 11 Portugal HD (CH-540)
22:30 Israel - Liga Leumit : Ironi Kiryat Shmona vs Hapoel Rishon LeZion			Sport 5 Israel (CH-144)
22:30 Cyprus First Division : AEL vs Nea Salamis 									Cytavision Sports 1 (CH-13)
22:30 Cyprus First Division - 10:30pm - Doxa vs Ethnikos Achna 						Cytavision Sports 2 (CH-14)
23:00 Israel Ligat Al, Women : WFC Ramat Hasharon vs MS Kiryat Gat					Sport 5 Plus Israel (CH-145)
23:30 Club Friendly : Al Nassr vs Inter Miami										BeIN Sports HD Qatar (CH-578) | DAZN 2 ES (CH-446) | Eleven Sports 1 Portugal (CH-455) | beIN Sports 3 France (CH-118) | beIN Sports MENA English 2 HD (CH-90)
23:30 CONCACAF Women's U-17 Championship : Haiti U17 vs Costa Rica U17				Fox Sports 2 USA (CH-758)
00:00 Brazil - Campeonato Carioca 1 : Madureira vs Boavista							Sport TV1 Portugal (CH-49)
01:00 England - Premier League : West Ham United vs AFC Bournemouth					Optus Sport (CH-1) | TNT Sports 2 UK (CH-32) | Hub Premier 2 (CH-15) | SuperSport Variety 3 (CH-418) | Sky Sport Mix DE (CH-557) | Eleven Sports 3 Portugal (CH-457) | Canal+ Sport360 France (CH-464) | Sky Sport Uno IT (CH-461) | Digi Sport 3 Romania (CH-402) | Orange Sport 3 Romania HD (CH-441) | Prima Sport 3 Romania HD (CH-585) | DAZN 3 ES (CH-447) | Nova Sports 2 Greece (CH-632) | Arena 3 Premium Serbia (CH-139) | Diema Sport 3 Bulgaria (CH-467) | ESPN2 Argentina (CH-150) | beIN Sports MENA 2 HD (CH-92) | TV3 Max Denmark (CH-223) | beIN Sports MENA English 2 HD (CH-90) | Sport 2 Israel (CH-141)
01:00 Belgium - Pro League : Mechelen vs Anderlecht 								Eleven Pro League 1 Belgium (CH-3) | SPORT1+ DE (CH-640) | Eleven Sports 4 Portugal (CH-458) | Ziggo Voetbal (CH-398) | Nova Sports 3 Greece (CH-633)
01:00 Belgium - Pro League : Sint-Truiden vs Gent									Eleven Pro League 2 Belgium (CH-4)
01:30 Spain - La Liga : Getafe vs Real Madrid										M+ LALIGA 2 TV | M+ LALIGA TV (CH-84) | LaLigaTV UK (CH-576) | Viaplay Sports 1 UK (CH-451) | ESPN Deportes (CH-375) | SuperSport LaLiga (CH-415) | DAZN 2 DE (CH-427) | Eleven Sports 2 Portugal (CH-456) | Eleven Sport 1 Poland (CH-71) | beIN Sports 1 France (CH-116) | Ziggo Select (CH-393) | TV2 Sport X Denmark (CH-808) | Digi Sport 1 Romania HD (CH-400) | Orange Sport 1 Romania HD (CH-439) | Prima Sport 2 Romania HD (CH-584) | Arena 2 Premium Serbia (CH-135) | MAX Sport 4 Bulgaria (CH-475) | Nova Sports 1 Greece (CH-631) | ESPN Argentina (CH-149) | beIN Sports MENA 3 HD (CH-93)
01:45 England - Premier League : Wolverhampton Wanderers vs Manchester United 		Optus Sport (CH-2) | TNT Sports 1 UK (CH-31) | USA Network (CH-343) | Hub Premier 1 (CH-16) | SuperSport Premier League (CH-414) | Canal+ Premier League (CH-17) | Sky Sport Top Event DE (CH-556) | DAZN 1 ES (CH-445) | Sky Sport Premier League DE (CH-5) | Eleven Sports 1 Portugal (CH-455) | Canal+ Sport 2 Poland (CH-73) | Canal+ Foot France (CH-463) | Sky Sport Calcio IT (CH-870) | Prima Sport 1 Romania HD (CH-583) | Digi Sport 2 Romania (CH-401) | Orange Sport 2 Romania HD (CH-440) | Viasat Sport Premium (CH-6) | SEE Denmark (CH-811) | Arena 1 Premium Serbia (CH-134) | Diema Sport 2 Bulgaria (CH-466) | Nova Sports Premier League HD Greece (CH-599) | ESPN BR (CH-81) | beIN Sports MENA 1 HD (CH-91) | beIN Sports MENA English 1 HD (CH-61) | Sport 1 Israel (CH-140)
02:30 Colombia - Primera A : Envigado vs Boyacá Chicó								Win Sports+ (CH-392)
02:30 CONCACAF Women's U-17 Championship : Mexico U17 vs El Salvador U17			Fox Sports 2 USA (CH-758)
03:30 Argentina - Primera División : Boca Juniors vs Sarmiento						TNT Sports Argentina (CH-388) | Arena 3 Premium Serbia (CH-139) | Sport 2 Israel (CH-141)
04:30 Olympic Soccer Qualifying - Men : Venezuela vs Brazil 						Fox Sports 2 USA (CH-758) | SporTV Brazil (CH-78)
04:30 Olympic Soccer Qualifying - Men : Colombia vs Bolivia							Fox Soccer Plus (CH-756) | SporTV3 Brazil (CH-80)
04:30 Mexico Liga MX Femenil : Querétaro vs Guadalajara 							Fox Sports Premium MX (CH-830)
04:40 Colombia - Primera A : Atlético Nacional vs Once Caldas						Win Sports+ (CH-392)
05:30 Honduras - Liga Nacional : Marathón vs Génesis								FOX Deportes USA (CH-643)
06:00 Argentina - Primera División : Unión Santa Fe vs Estudiantes					TNT Sports Argentina (CH-388)
06:00 Argentina - Primera División : Central Córdoba SdE vs Godoy Cruz				ESPN Premium Argentina (CH-387) | ESPN Argentina (CH-149)
06:30 Mexico Liga MX Femenil : Mazatlán vs Atlético San Luis 						Fox Sports Premium MX (CH-830)
06:35 Liga de Expansión MX : Tapatío vs CA La Paz									TVC Deportes (CH-8)
06:50 Colombia - Primera A : Junior vs Medellín										Win Sports+ (CH-392)
07:30 Costa Rica Primera Division : Deportivo Saprissa vs Grecia 					FUTV (CH-9)
07:30 Honduras - Liga Nacional : Vida vs Olimpia									FOX Deportes USA (CH-643)
08:35 Liga de Expansión MX : Mineros de Zacatecas vs Leones Negros UdeG				ESPN Mexico (CH-1)
08:36 Mexico Liga MX Femenil : Tijuana vs Puebla 									Fox Sports Premium MX (CH-830)

===================================================================

Cricket

21:00 Betway SA20 '24 : Pretoria Capitals vs MI Cape Town					Sky Sports Cricket (CH-65) | Willow Cricket (CH-346) | SuperSport Cricket (CH-368) | SuperSport Grandstand (CH-412)

===================================================================

Tennis

16:30 ATP Montpellier & WTA Linz, 4th day							Tennis Channel (CH-40) | Sky Sports Arena UK (CH-36) | Sky Sports Main Event (CH-38) | CANAL+ Sport 2 Poland (CH-73) | Sport TV3 Portugal (CH-454) | Sport Klub 2 Serbia (CH-102) | Sport Klub HD Serbia (CH-453) | Sport Klub HD Serbia (CH-453)

===================================================================

American Football

05:30 2024 Pro Bowl Games: Skills Showdown 							ESPN USA (CH-44) | TSN2 (CH-112) | ESPN Deportes USA (CH-375) | Arena 2 Premium Serbia (CH-135)

===================================================================

Golf

09:30 2024 Women's Amateur Asia Pacific, First Round					Sky Sports Golf (CH-70) | TSN2 (CH-112) | SuperSport Variety 1 (CH-416)
13:00 DP World Tour: Bahrain Championships - Day 1						Sky Sports Golf (CH-70) | SuperSport Golf (CH-422) | Movistar Golf (CH-528) | Sport TV3 Portugal (CH-454)
21:00 AT&T Pebble Beach Pro-Am, 1. Tag (Early Coverage)					Sky Sports Golf (CH-70) | SuperSport Golf (CH-422)
01:30 PGA TOUR 2024 AT&T Pebble Beach Pro-Am: First Round				SuperSport Golf (CH-422) | Movistar Golf (CH-528) | Eurosport 2 Poland (CH-58) | SuperSport Grandstand (CH-412)

===================================================================

Snooker

14:30 German Masters Round 2, Day 4 - Morning Session					Eurosport 1 UK (CH-41) | Eurosport 1 Poland (CH-57) | Eurosport 1 ES (CH-524)
19:30 German Masters Round 2, Day 4 - Afternoon Session					Eurosport 1 UK (CH-41) | Eurosport 1 Poland (CH-57) | Eurosport 1 ES (CH-524)
00:30 German Masters Round 2, Day 4 - Evening Session					Eurosport 1 UK (CH-41) | Eurosport 1 Poland (CH-57) | Eurosport 1 ES (CH-524)

===================================================================

Basketball

13:55 Australian League : Cairns vs Tasmania 										Sport Klub 3 Serbia (CH-103)
16:30 United League : BC Astana vs. Enisey Krasnoyarsk 								Arena Sport 1 BiH (CH-579) | Arena Sport 2 Croatia (CH-433)
19:30 ABA League 2 : HKK Široki vs KK Borac Wwin									Arena Sport 2 Serbia (CH-430) | Arena Sport 2 Croatia (CH-433)
20:00 Russia United League : Uralmash vs Pari Nizhny Novgorod						Match Igra Russia (CH-18)
21:50 Polish Basketball League : Torun vs Spojnia Stargard							Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
22:30 ABA League 2 : KK Vojvodina vs KK Šenčur										Arena Sport 2 Serbia (CH-430) | Arena Sport 2 Croatia (CH-433)
00:30 Euroleague : Simulcast														Magenta Sport 302 (CH-19)
00:30 Euroleague : Alba Berlin vs Valencia											Magenta Sport 303 (CH-7) | Movistar Deportes 2 Spain (CH-438) | Nova Sports Start Greece (CH-637) | Sport Klub 4 Serbia (CH-104)
01:00 France LFB, Women : Angers UFB 49 vs Landerneau Bretagne Basket				Sport en France (CH-20)
01:00 BBL : Manchester Giants vs Plymouth City Patriots								Bally Sports Midwest (CH-8)
01:00 Euroleague : Baskonia vs Maccabi Tel Aviv										Magenta Sport 305 (CH-9) | #Vamos Spain (CH-521) | Polsat Sport News Poland (CH-129) | Sky Sport Arena Italy (CH-462) | MAX Sport 2 Bulgaria (CH-473) | Nova Sports 4 Greece (CH-634) | Sport Klub 1 Serbia (CH-101) | Sport 5 Israel (CH-144)
01:00 Euroleague : Bayern vs Olympiakos												Magenta Sport 304 (CH-10) | Movistar Deportes 3 Spain (CH-526) | Polsat Sport Extra Poland (CH-50) | MAX Sport 3 Bulgaria (CH-474) | Nova Sports Prime Greece (CH-638) | Digi Sport 4 Romania (CH-403) | Sport Klub 2 Serbia (CH-102)
01:15 Euroleague : Real Madrid vs Lyon-Villeurbanne									Magenta Sport 306 (CH-11) | Movistar Deportes Spain (CH-436) | L Equipe France (CH-645) | Nova Sports 4 Greece (CH-634) | Sport Klub 3 Serbia (CH-103)
01:30 ABA League 2 : KK Cedevita Junior vs KK Sutjeska Nikšić						Arena Sport 2 Serbia (CH-430) | Arena Sport 2 Croatia (CH-433)
05:30 NBA G-League : Lakeland Magic vs Agua Caliente Clippers						Bally Sports Florida (CH-2)
06:00 NBA G-League : Sioux Falls Skyforce vs Rio Grande Valley Vipers				Bally Sports Sun (CH-3)

05:30 NCAA : SMU Mustangs vs Tulane													Sky Sports Mix UK (CH-449) | Sky Sports Arena UK (CH-36) | Sky Sports Main Event UK (CH-38)
07:00 NCAA : Arizona vs California													Pac-12 Network USA (CH-287)
07:00 NCAA : Nebraska vs Wisconsin													BTN USA (CH-397)
07:30 NCAA : Arizona State vs Stanford												ESPN2 USA (CH-45)
07:30 NCAA : Western Kentucky vs Sam Houston St.									CBS Sports Network (CH-308)
07:30 NCAA : Wright State vs Youngstown State										ESPNU USA (CH-316)
09:00 NCAA : UCLA vs Oregon State													Pac-12 Network USA (CH-287) | ESPN2 USA (CH-45)
09:00 NCAA : USC vs Oregon															ESPN USA (CH-44) | TSN4 (CH-114) | TSN1 (CH-111)
09:30 NCAA : San Francisco vs San Diego												CBS Sports Network (CH-308)

06:00 NBA : Boston Celtics vs Los Angeles Lakers									AFN Sports USA (CH-4) | TNT Sports 2 UK (CH-32) | TSN1 (CH-111) | TSN5 (CH-115) | TSN3 (CH-113) | TSN4 (CH-114) | Movistar Deportes Spain (CH-436) | beIN SPORTS English 1 Qatar (CH-61) | CANAL+ Sport Poland (CH-48) | beIN Sports 1 France (CH-116) | ESPN 1 NL (CH-379) | Sky Sport Uno IT (CH-461) | Arena 1 Premium Serbia (CH-134) | beIN SPORTS 1 Qatar (CH-91) | Sport 5 Israel (CH-144)
06:00 NBA : New York Knicks vs Indiana Pacers										MSG Syracuse (CH-5) | Sportsnet One (CH-411) | beIN Sports 4 Max France (CH-494) | Sport 5 Live Israel (CH-146)
06:30 NBA : Memphis Grizzlies vs Cleveland Cavaliers								NBA League Pass (CH-6)
07:30 NBA : Utah Jazz vs Philadelphia 76ers											NBCS Philadelphia (CH-7)

===================================================================

Cycling

17:00 AlUla International Airport - AlUla Camel Cup Track (170,6 km)				Eurosport 2 UK (CH-42) | Eurosport 2 Poland (CH-58) | Eurosport 2 ES (CH-525)
19:30 Return to the Valencian Community of Valldigna (164km) | 2nd stage			Eurosport 2 UK (CH-42) | Eurosport 2 Poland (CH-58) | Eurosport 2 ES (CH-525)

===================================================================

Darts

00:30 Premier League Darts - Cardiff : Peter Wright vs Rob Cross				SPORT1 DE (CH-641) | Sky Sports Arena UK (CH-36) | Sky Sports Main Event (CH-38) | TV3 Sport Denmark (CH-809)
01:10 Premier League Darts - Cardiff : Gerwyn Price vs Nathan Aspinall			SPORT1 DE (CH-641) | Sky Sports Arena UK (CH-36) | Sky Sports Main Event (CH-38) | TV3 Sport Denmark (CH-809)
01:40 Premier League Darts - Cardiff : Michael van Gerwen vs Michael Smith		SPORT1 DE (CH-641) | Sky Sports Arena UK (CH-36) | Sky Sports Main Event (CH-38) | TV3 Sport Denmark (CH-809)
02:10 Premier League Darts - Cardiff : Luke Littler vs Luke Humphries			SPORT1 DE (CH-641) | Sky Sports Arena UK (CH-36) | Sky Sports Main Event (CH-38) | TV3 Sport Denmark (CH-809)

===================================================================

Handball

22:45 Norway Eliteserien : Elverum Handball vs. Drammen HK 					TV2 Sport 1 Norway HD (CH-21)

===================================================================

Horse Racing

17:30 Live racing from around the UK										Sky Sports Racing UK (CH-554)

===================================================================

Ice Hockey



19:30 Russia KHL : Salavat Yulaev Ufa vs Lada Togliatti					Match TV Russia (CH-127)
23:30 SHL : Farjestad BK vs Linkopings									TV4 Sport Live 3 (CH-22) | SPORT1+ Germany (CH-640)
23:30 SHL : Frölunda HC vs Leksands IF									TV4 Hockey (CH-23)
23:30 SHL : Luleå Hockey vs Örebro HK									TV4 Sport Live 1 (CH-24)
23:30 SHL : IK Oskarshamn vs Malmö Redhawks								TV4 Motor (CH-25)
23:30 SHL : Rögle BK vs Växjö Lakers HC									TV4 Sport Live 4 (CH-26)
23:30 SHL : Skellefteå AIK vs MoDo Hockey								TV4 Sportkanalen (CH-27)
23:30 SHL : Timrå IK vs HV71											TV4 Sport Live 2 (CH-28)
23:45 DEL : Red Bull München vs Straubing Tigers						Magenta Sport 301 (CH-12)
04:30 The Point NHL All-Star Player Draft New Live						ESPN2 USA (CH-45) | TVA Sports (CH-833) | Sky Sport Mix DE (CH-557) | Sky Sport Top Event DE (CH-556) | TV3 Sport Denmark (CH-809)
06:00 Hockey LPHF : 3 vs 3 Challenge									TVA Sports (CH-833)

===================================================================

Squash

===================================================================

Volleyball

21:30 Champions League Women : Prometey W vs Eczacibasi W					Arena Sport 1 Serbia (CH-429) | Polsat Sport News Poland (CH-129)
22:00 I. Liga : Swidnik vs Bielsko-Biala									Polsat Sports Poland (CH-47)
23:30 Champions League Women : Allianz MTV Stuttgart vs SC Potsdam			Match Igra Russia (CH-18)
01:00 I. Liga : AGH Krakow vs Bedzin										Polsat Sports Poland (CH-47)
02:45 Women's Volleyball Super League : Minas x Maringá						SportTV2 Brazil (CH-79)
05:00 Women's Volleyball Super League : Sesc-RJ Flamengo x Pinheiros		SportTV2 Brazil (CH-79)

===================================================================
Leave a Comment